O firmě

Dřevostavbami se zabýváme od počátku vzniku naší firmy. Původní program byly menší dřevěné stavby, chaty, zahradní domky a vše co se dřevem a stavebnictvím souvisí. Ve druhé polovině 80 let 20. století se začaly v Čechách stavět první dřevostavby, které vycházely z konstrukcí prověřených v Německu, Rakousku a severských zemích. Naše firma byla jedna z prvních, které začaly tyto domy u nás stavět. Prvopočátky byly díky konzervativnímu přístupu investorů a jejich neznalosti dřevostaveb spíše o vysvětlování a obhajování této technologie. Aktivně jsme se podíleli na vývoji a propagaci dřevostaveb u nás.

Díky dlouholeté, dobře odvedené práci máme kolem 750 postavených domů, které byly všechny zpracovány individuálním přístupem. Domy jsou již ve standardu vybaveny jinde nadstandardními technologiemi, konstrukce jsou samozřejmě certifikované s možností výběru skladby. Jak po stránce energetické, náročnosti na vybavení, architektonické, ale i finanční, dokážeme uspokojit každého, kdo hledá kvalitní dřevostavbu.

 

Nyní je naše výrobní a stavební kapacita 100 domů za rok.

 

Prezentujeme se 35 typovými stavbami. Pokud budeme hovořit o typových stavbách, máme zpětnou vazbu od investorů, že jsou domy navrženy již ve standardu s ohledem na potřeby pohodlného bydlení (množství úložných prostor, velikost pokojů, okna). Co se týká konstrukčního systému, tak je variabilní a můžeme navrhovat jakékoliv dispoziční úpravy a řešit individuální projekty. Pokud se budeme bavit o konstrukčních detailech, jsou řešeny dle nejaktuálnějších postupů pro výstavbu kvalitních dřevostaveb (energetičnost, použité materiály, konstrukční detaily napojení).

Je možné se domluvit na stupni dokončení stavby. Je ovšem třeba si vysvětlit, jak stavba probíhá a jaké fáze stavby jsou z ohledem na to, že se jedná o dřevostavbu náročné na odborné provedení a zda rizika spojená se svépomocnou prací stojí za to, co by mohlo při neodborném provedení nastat. Případně ztráta záruky. Jsme zvyklí realizovat spíše domy na klíč, ale můžeme se domluvit i na jiném stupni dokončení nebo subdodávce ze strany zákazníka.

 

 

Na klíč u nás znamená komplexní servis.

  • Nezávazná bezplatná vizualizace a kalkulace domu+ poradenství v oboru
  • Vypracování projektové dokumentace pro vyřízení územního souhlasu a ohlášky, popřípadě společného povolení a asistence s těmito úředními úkony
  • Asistence při vyřizování finančních zdrojů
  • Asistence při výběru interiéru a exteriéru domu
  • Realizace domu v dohodnutém stupni dokončení (dům na klíč je dokončen do fáze malby, dlažby, obklady, zařizovací předměty koupelen a podlahové krytiny, včetně základové desky a přípojných sítí na pozemku). Zařizujeme také kuchyňské linky a krby/krbová kamna.
  • Stavební dozor v průběhu stavby, odvoz stavebního odpadu, montáž domu, doprava, ubytování montážníků.

Asistence při vyřízení územního souhlasu a ohlášky, popřípadě společného povolení je již součástí námi uvedené ceny za dům. V případě, že by byl dům dodáván v rozsahu nižším než hrubá stavba, bude řešeno individuálně. Asistence obsahuje vyjádření dotčených stran, je však potřeba i součinnost zákazníka, například při získávání podpisů sousedů nebo uzavírání smlouvy s dodavateli energií.

Také 3D návrh zpracujeme zdarma pro klienta, které navštíví naše kontaktní místa. Na základě tohoto návrhu vypracujeme velice přesnou předběžnou cenovou kalkulaci. Může se jednat o individuální návrh nebo úpravu námi nabízené typové stavby. Pokud by zákazník chtěl vizualizaci dopracovat až do podoby „krásné“ vizualizace je to možné zajistit ve spolupráci s grafickým studiem, případně vypracovat virtuální model interiéru i exteriéru. Ovšem tato služba je hrazená a časově velice náročná.

Máme vzorový dům ve městě Sedlčany, který můžete navštívit kdykoliv v otevírací době, která je uvedena na tomto webu nebo po individuální domluvě na bezplatné lince 800 606 505. Vzorový dům je místo, kde zákazník může strávit čas a načerpat nejen informace ale i atmosféru a klima stavby, vidět standardy vybavení a technologie, které se v domech mohou použít. Další kontaktní místa máme v Praze, Pardubicích a Brně.